Бремена и горда: Шакира позирала со Пике во бикини

17 јануари, 20130
shakira

Убавата двојка одбројуваат ситно до раѓањето на своето прво дете.

Пејачката Шакира и Жерар Пике објавија официјални фотографии пред доаѓањето на нивниот син.

Шакира го откива стомакот позирајќи во бикини, додека Пике нежно ја прегрнал и ја ставил раката на нејзиниот стомак. 35 – годишната ѕвезда со овој потег се најде на долгата листа на познати мајки кои позирале во голи изданија, ставајќи акцент на стомакот.

Таа објавила и друга фотографија која ја снимила за кампањата на УНИЦЕФ. Па така низ видео ги повикала обожавателите на вируелно дарување на бебиња.

Фудабалерот неодамна на социјалните мрежи објави дека неговата сакана веќе се породила, но тоа било само шега. Сега познатата двојка и официјално одбројува до доаѓањето на нивниот прв син.

Ready and waiting: Shakira and Gerard Piqué have posed for a series of intimate shots, showing off her baby bump

Not long now: The Colombian singer shows off her amazing pregnant shape in the snaps wearing just a pair of loose-fitting trousers and a bikini top

Pregnant and proud: Shakira and her footballer beau Gerad Pique have posed for this beautiful picture which shows the singer in all her pregnant glory

Just the two of us: The couple are seen smiling broadly for the cameras, showing their excitement about starting a family together

She looks so amazing! Shakira positively glows in the snaps

What a great idea: Shakira and Gerard have hosted a virtual baby shower for a good cause

Beautiful: In the second image, taken as part of the 35-year-old's virtual baby shower alongside UNICEF, Sharkira stands in a flowing almond gown

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit