Чадор кој ве штити од ветар и дожд, а рацете ви се слободни

19 февруари, 20130
02

За цена од 40 евра Нубрела ви нуди чадор со кој можете да возите велосипед, да телефонирате или да шетате по дождот и притоа да останете суви, но единствена мана е што има малку необичен изглед.

Ова не е обичен чадор, туку заштита која ви овозможува да правите се што ќе посакате и при тоа сосема заштитени од дождот, вели откривачот на овој необичен чадор, Алан Кауфман.

„Сватив дека обичниот чадор воопшто не штити од ветар и дека совршениот чадор би требало да има аеродинамичен облик. Освен тоа зар не би било одлично да имате слободни раце, а чадор над главата. Така се роди и идејата…“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit