Човекот чудовиште: Кога папата ме бакна, мислев дека сум во рајот!

20 ноември, 20130
3

Италијанецот Виничио Рива кој боледува од тешка форма на неурофиброматоза, болест поради која целото лице му е покриено со тумори, изјавил дека единствената љубов во животот ја почувствувал кога папата Фрање го прегрнал и бакнал. Средбата се случила за време на миса во црквата Свети Петар во Рим.

          Кога папата ме прегрна, мислев дека сум во Рајот. Тој не размислуваше дали да ме бакне или не. Иако јас не сум заразен, тој тоа не го знаеше, но сепак ме прегрна и бакна. Ме галеше по лицето и додека тоа го правеше, ја почувствував вистинската света и чиста љубов. Почувствував како душата ми излезе од телото и за кратко бев во Рајот – изјавил Рива.

Foto: AP/Tanjug

httpv://www.youtube.com/watch?v=QOm7qXNWTdY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit