CHRYSLER 300S нова специјална едиција

18 јануари, 20130
ChryTurbCon_JW_1091[2]

Chrysler групата подготви нова, специјална едиција модел 300S дизајниран да им оддаде почит на 50-годишнината од легендарниот 1963 Турбина концепт …

Поставен е заедно со 2013 Chrysler 300 Motown едиција во Детроит и претставува еден вид на почит на оригиналниот концепт на турбина моделот, со “Turbine Bronze” мат боја и Gloss црн покрив.

Изменета е предната маска, како и фаровите, кои добиле црна завршница, а истото е направено и со задните светла. Стилизираните 22 инчни тркала, црните рамки на прозорите се само некои од промените кои се направени на овој модел.

По најавите на Chrysler, 300S Turbine Edition е направен само во еден примерок – барем за сега..

CHRYSLER 300S TURBINE EDICIJA

CHRYSLER 300S TURBINE EDICIJA

CHRYSLER 300S TURBINE EDICIJA

CHRYSLER 300S TURBINE EDICIJA

CHRYSLER 300S TURBINE EDICIJA

CHRYSLER 300S TURBINE EDICIJA

CHRYSLER 300S TURBINE EDICIJACHRYSLER 300S TURBINE EDICIJA

CHRYSLER 300S TURBINE EDICIJA

CHRYSLER 300S TURBINE EDICIJA

CHRYSLER 300S TURBINE EDICIJA

CHRYSLER 300S TURBINE EDICIJA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit