Дали сте знаеле: Фантастични факти кои просечните луѓе не ги знаат!

13 декември, 20130
29

Во овој проект се разработува темата “живеење во сегашноста“ и фактот дека тоа не постои – бидејќи на нашиот мозок му се потребни околу 80 милисекунди да ја процесира информацијата, а и на светлината и е потребно некое време за да дојде до вашите очи.

Ако случајно ова не сте го знаеле, ќе ја слушнете и информацијата дека не можете да го видите Кинескиот ѕид од космосот, но затоа пак можете добро да го видите загадувањето на воздухот, понатаму фактот дека поголеми се шансите да погинете по пат одејќи да си купите ливче за лото, отколку да добиете седмица на лото.

Погледнете го видеото, можеби ќе научите нешто ново што ќе ве остави без текст.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-pziElSiJgc

httpv://www.youtube.com/watch?v=6Ni5HOdGtzM

httpv://www.youtube.com/watch?v=cKZStlBECHo

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit