Првата фотографија ќе ве шокира, но останатите се навистина неверојатни!

13 декември, 20130
30

 

Кога човек боледува од сколиоза, рбетниот столб има сериозна деформација. Некогаш тоа можат да бидат помали деформации и луѓето без проблем можат да живеат со такво искривување, но понекогаш состојбата може да биде исклучително сериозна што бара медицински третман.

Оваа девојка е еден таков случај…

skolioza-kicme-djevojka-1

skolioza-kicme-djevojka-2

 

Докторите завршиле фантастична работа…

skolioza-kicme-djevojka-3

skolioza-kicme-djevojka-4

 

Конечно, месец дена после операцијата, девојката изгледа вака:

skolioza-kicme-djevojka-6

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit