Даниел од Струга подобар од оригиналот на Даниел Мериведар:)

27 ноември, 20130
2

Нашиот извонреден вокал, Даниел Кајмакоски се претстави со песната “Red“ на Даниел Мериведар. Слушнете го оргиналот:

httpv://www.youtube.com/watch?v=NTT1rCaUMrI&feature=youtube_gdata_player

Повеќето кои ги преслушале двете изведби тврдат дека Даниел од Струга е подобар од оргиналот на Даниел Мериведар…

Проценете сами:

httpv://www.youtube.com/watch?v=K0qWcnnO3Ro

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit