Дедо го врзал внукот за нозе и го заклучил во кутија

11 јануари, 20130
Nepali girl is chained in Bungamati village, near Nepali capital Kathmandu

Еден мексиканец на својот седум годишен внук му ги врзал нозете и го држел затворен во дрвена кутија.

Полицијата по анонимен повик, го пронашла момчето во кутијата, која била замотана со железен синџир и заклучена со катанец.

Соседите изјавиле дека дедото постојано го казнувал внукот од непознати причини, додавајќи дека незнаат колку долго момчето било затворено во кутијата.

Дедото се соочува со обвиненија за домашно насилство, додека детето е под надзор на социјалните утанови додека властите не утврдат кој би требало да ја превземе грижата за него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber