Dell 24” 4K монитор

2 декември, 20130
38

Како што протекла информација од фабриката на Дел, тие планираат да го пуштат во продажба најновиот  модел, со резолуција 3840×2160 или како што се нарекува 4К. Станува збор за Ултра ХД резолуција со 184 пиксели на инч. На маркетот веќе се понудени најразлични брендови на 4К монитори и телевизори но 32 инчни и 24 инчни UHD продукти. Инаку оваа резолуција е 4 пати подобра од сегашната ХД резолуција. Овој монитор ќе доаѓа со 1.08 билиони бои, HDMI, USB 3.0 и 6 во 1 читач на картици. Нема детална информација за цената, нo на нивниот 32 инчен 4К монитор цената му е $3.500, па да се надеваме дека ќе биде доста пониска од него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit