Nissan Qashqai 2014

2 декември, 20130
36

Новиот Нисан Кашкаи ќе се појави во 2014 година. Ќе биде делумно изменет за разлика од неговиот претходник. Имено, ќе има Park Assist со кој ќе може самото возило да се паркира автоматски и тоа паралелно паркирање. Исто така ќе има и задна камера за кога се паркира да може да се гледа на мониторот. Овој модел ќе биде и малку поскап од претходникот. На тоа се должи комплетно новата технологија која ќе ја има новиот SUV. Првиот Кашкаи се појави во 2007 и беше пионер во класата на Crossover, односно SUV кое понуди фамилијарна ориентација со хеџбек. Цената ќе изнесува од 21.000 евра па нагоре.

httpv://www.youtube.com/watch?v=NgvWoQ9rMqo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit