До совршена кожа само со вода и лимон

21 декември, 20130
3

Ако имате проблематична кожа, може да се справите со неа и без скапи креми и процедури. Ви требаат само една чаша газирана вода, 1 лимон и памучни тампони.

Наполнете ¾ од чашата со вода, истискајте сок од лимон и додадете го внатре. Малку измешајте, земете памук и натопете го во водата. Потоа нежно тријте го лицето. Правете го тоа додека во чашата остане само половина од течноста. Почекајте 30 минути и продолжете со остатокот од течноста.

Не е потребно да го миете лицето потоа, ниту да нанесувате крем. Правете ја постапката 2 пати неделно, најдобро навечер. Резултатот е  – неверојатно мазна и сјајна кожа без дамки и акни!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit