Домашен лек: Сочувајте го здравјето на срцето и крвните садови од влијанието на стресот!

2 декември, 20130
11

Во оваа прилика ви претставуваме одличен домашен лек кој ќе ви помогне да го сочувате здравјето на срцето и крвните садови од силното и штетно влијание на стресот предизвикан од брзото темпо на живот и секојдневните проблеми со кои се соочуваме.

Состојки:

1 литар сок од грозје, не е важно бело или црно. Важно е да биде 100% природен,

10 гранчиња свеж магдонос заедно со листовите,

2 лажици органски јаболков оцет

300 гр мед

Ставете ги магдоносот и оцетот во сокот од грозја и варете ја смесата десетина минути, а откако прв пат ќе проврие додадете и 300 гр мед и варете уште 4 минути. После варењето веднаш процедете и префрлете ја течноста во стерилен стаклен сад. Лекот се чува во фрижидер, а се конзумира 1-3 лажици дневно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit