Домашно средство за прочистување на дишните патишта кај децата

15 декември, 20131
14

Кога болките на горните дишни патишта ќе се продлабочат, тие доведуваат до несакани дејства, кога влијаат и на долните дишни патишта. Оттаму се развива отежнато дишење или кашлање.

Кај децата кашлицата може да се појави, како на почетокот на болеста, така и како последица од тоа.

Но освен сируп, ние ви нудиме едно домашно и целосно безопасно средство за прочистување на дишните патишта кое секој може да го направи дома.

Кон свежо исцеден сок од зелка додадете шеќер (по можност кафеав) во сооднос 1 спрема 1. Истиот ефект ќе го добиете и доколку го измешате сокот од зелка со мед повторно во сооднос 1 спрема 1.

Давајте му на детето од добиениот сируп за кашлица по 1 лажичка 3-4 пати на ден.

One comment

  • eva

    17 декември, 2013 at 13:29

    lek

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit