Детоксикациско фрапе од кељ

15 декември, 20130
13

Наместо хемија, свртете се кон природната храна! Знаеме дека е тешко да се применуваат екстремни мерки кога станува збор за исхраната, но навистина постојат некои храни кои може да направат чудо за вашето здравје. Кога ќе дојде време за природно чистење на телото,еден оброк дневно заменете го со детоксикациски милкшејк. Денеска ќе направиме еден – кељ!

КЕЉ

Овој зеленчук е толку здрав, што често се препорачува од страна на лекарите за пациентите кои имаат проблеми со бубрезите. Содржи многу антиоксиданси, витамини и минерали, и има антивоспалителни својства. Овој рецепт содржи природни и здрави состојки кои ќе го иницираат варењето на храната и ќе помогнат во чистењето на организмот.

ЗЕЛЕН ПИЈАЛОК

* 1 чаша кељ крупно исецкан

* 1 јаболко, исечено на поголеми парчиња

* 1 зрела банана

* 1/2 чаша свеж магдонос

Обработете ги во блендер, кељот, јаболкото, бананата и магдоносот со 2,5 чаши вода се додека смесата не се изедначи. Доколку смесата е премногу густа, додадете уште вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit