Растение поефикасно од хемотерапија

15 декември, 20130
12

Гравиолата има неверојатни исцелителни својства. Таа е необична тропска билка за која многу заговорници на алтернативната медицина тврдат дека го лекува ракот 10.000 пати подобро од хемотерапијата. Меѓутоа, класичната медицина тврди дека не постојат темелни истражувања кои би го поддржале ова.

Чудотворната гравиола – лек за многу болести

Најголемо внимание ова растение привлече за лекување на ракот. Многу истражувања покажаа дека токму ова лековито растение лекува многу видови на туморни заболувања, а освен тоа помага и при габични и бактеријски инфекции, го намалува крвниот притисок, лекува астма, артритис, помага при депресија, стрес и нервни пореметувања…

Многу од студиите што се вршат во тајност од 1970-тите покажаа дека ова растение успешно ги убива клетките на ракот во нашето тело и од 10.000 пати поефикасно од редовната хемотерапија и лекот Adriamycin( најчесто користен во хемотерапијата) – ефектите од третманот со гравиола се враќање на моќта и имунитетот за разлика од хемотерапијата која е крајно исцрпувачка. Истражувањата кои се направени на оваа неверојатно растение покажале:

– Ги уништува клетките на ракот сосема природно и сигурно и не предизвикува екстремно повраќање, губење на тежината и скалпот. Екстрактот од ова растение ги убива малигните клетки на 12 видови на рак.

– Телото станува значително посилно и поздраво во текот на третманот.

– Го штити имунолошкиот систем и го зајакнува, благодерејќи на тоа помага и во борбата против смртоносните инфекции.

– Ја јакне психата и го подобрува расположението.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit