Драматична парти шминка

1 февруари, 20130
sminka

Драматично акцентираните очи, свежиот тен и сочните усни ќе ве претворат во опасна заводничка….

За да го постигнете тоа почнете најпрво со изедначување на тенот со соодветната пудра. После тоа преминете на очите. За овој тип на шминка би можеле да се одлучите за маскара во боја. Таа може да е сина, или уште подобро индиго боја.

Изберете розово руменило и нанесете го деликатно. Со тоа ќе создадете чувство за свежина и младост.

За усните пак изберете повторно розова боја, но не кармин туку сјај.

И тоа е се! Вие сте подготвени да ја поразите конкуренцијата! Видеото што го избравме ќе ви покаже детално како да ги исполните сите овие чекори. На вас останува да се нашминкате и да се забавувате вечерва!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit