Дупка “проголта” станбен комплекс во Кина

30 јануари, 20130

Дупките кои изнеднадно се појавуваат во земјата не се ништо невообичаено во Кина,  но ретко предизвикуваат толкава штета.

Дупка се појавила пред станбениот комплекс во градот Гуангжу во провинцијата Гуангдонг.

Полицијата од селото евакуирала повеќе од 300 жители, а затворени се и околните улици.

Во несреќата никој не е повреден!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber