Единствената златна Xbox one конзола

20 декември, 20130
19

Гејмерската конзола која се продава во Британскиот ланец продавници Херодс е “преоблечена” во 24 каратно злато. Сепак, нема некои други разлики од “обичниот” Xbox One кој се продава за 429 долари. Ако не сте одлучиле што да си купите за Нова година а притоа обожавате играчки конзоли и имате вишок од $10.000 оваа играчка е вистинската за вас.

Сепак, не изненадува фактот дека оваа конзола се продава токму во продавниците на Херодс, бидејки оваа позната компанија нуди огромен избор на луксузна роба. Компанијата се опишала себе си како ланец на продавници за најлуксузна роба каде можете да најдете се што ви треба од луксуз и каде се сите добредојдени.

Foto:Twitter/@Harrods

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit