Видео: Како се прави маникир со снегулки?

20 декември, 20130
21

Маникирот со снегулки е мошне актуелен и секако интересен. Снегот создава празнично расположение, а овој маникир е сосема соодветен за престојните празници и воопшто за зимската сезона. Можете да комбинирате најразлични бои, да додадете светки. Во видеото кое ви го претставуваме, можете да видите како се цртаат снегулки со тенка четка, а ако немате таква, тогаш и чачкалица ќе ви заврши работа.

Снегулките се искомбинирани со омбре маникир, кој продолжува да биде хит. Погледнете како се прави:

httpv://www.youtube.com/watch?v=hIDU0T7k0R8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit