Elie Saab пролет / лето 2013

10 јануари, 20130
saab5

Elie Saab ја нарече својата збирка “наследничка” …

Колекцијата е многу интригантна. Нема логика во острите рабови на свилените пижама панталони и крзнените елегантни женски чевли. Saab тука ја истакнал дневната варијанта, кошули закопчани до грло, топли бои во комбинации со панталони со џебови или здолништа во облик на молив, а фустаните се со V израз и збрчкано здолниште. Моделите носеле торби или широки чанти како симбол за работна нота. Користел силни монохроматски бои: кралска сина, тиркизна, малина розова. Фустаните биле промена на темпото на Saab и одлично се реализирани.

Вечерната варијанта ја претставува идејата на Saab фустаните да бидат струкирани. Најинтересен дизајн е на фустаните се слоновите коски по кои се извезени темно кафени ленти.Тој повторно создал ефектност на коктел фустани со броеви и геометриски инсерти од тантела која ја следи линијата на телото. Овој експеримент го произвел најдоброто паче во колекцијата, а се работи за малина розов фустан со тричетврт ракави.

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Elie Saab proleće/leto 2013

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit