Случајот кој ја шокираше јавноста: Сопругата и четирите деца ги чувал заклучени во стан една година

10 јануари, 20130
istraga

Француските власти денес отвориле истрага за случајот кој ја шокираше јавноста во земјата, откако е откриено дека еден маж својата сопруга и четирите деца ги држел заклучени во ужасни услови во нивниот стан, најмалку една година.

Службата за итни случаи го открила заробеништвото на децата и нивната мајка, минатиот викенд, бидејќи соседите известиле за смрдеата која се ширела од станот, на чии прозорци и брави биле поставени катанци.

Властите соопштиле дека  тогаш на валканиот под од станот се пронајдени деца со потешкотии во учењето, на возраст од 14, 17, 19 и 20 години, а таткото, единствениот човек кој соседите го гледале, сега се наоѓа во психијатриска болница.

Соседите мислеле дека 47 годишната Кристин Барето заедно со децата го напуштила 51 годишниот сопруг Доминик, кого го гледале сам како повремено изнесува смет од станот, но никогаш не ги поздравувал.

Петтото дете во семејството, постарата ќерка и помага на полицијата во истрагата на овој случај.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit