Еротските игри – постојано, но не често

3 јануари, 20130
еротски игри

Сексолозите советуваат да се практикуваат сексуални игри кои може кардинално да го менуваат интимниот живот на сопружниците – добар повод да се започне новата 2013-та година.

Еротски маскенбал може да ги задоволи и двајцата партнери и да подари целосно нови чувства на секој еден од нив.

Но, пред да се обидете со еротска забава, важно е да се дефинираат три работи. Прво, желбата да се игра мора да биде взаемна. Второ, игрите се олицетворение на еротски фантазии, затоа не вреди да ги практикувате ако се срамите од својата сексуална имагинација. И трето, такви игри одговараат за парови кои се познаваат доволно добро.

И така, првата игра може да е “Замена на улогите”. Ова е наједноставната игра – тој е таа, а таа – тој. Нека тој приготви романтична вечера со свеќи, а жената да му зборува за нежности што сака да ги слуша од неговата уста. Веќе во кревет таа нека ја доведе до крај својата улога на активната страна која гори од желба и напаѓа со сета своја страст и љубов. Од своја страна, мажот треба да биде воздржан и само да отстапува поради силата на жената и да и ја остави иницијативата. Ако жената сака да разбере како се чувствува нејзиниот сакан за време на секс, оваа игра е добар метод.

Другата игра е “Џентлменот и дамата од темнината”. Една од најчестите машки фантазии е секс со куртизанка. Ништо чудно партнерот да сака во вас да ја види како божицата на љубовта. Посветла шминка, црна долна облека, чорапи со подвезици, чевли со највисока потпетица – ако кон тоа жената додаде разкрепостеност и неколку фрази од лексикон на “лоша девојка”, успехот е загарантиран. Мажот сепак да не заборави дека во таква игра насилството е недопустливо.

“Херои од романите” е исто така опција. Ако партнерот сака да се почувствува како Сиво обоениот волк, заведувајќи Црвенкапа, или пак сакате да играте Убавицата и Ѕверот, оживејте ги. Може да го повторите љубовниот роман или филмската приказна.

Игра од време на време, еротските претстави не треба да стануваат секојдневие. При честата употреба, тие стануваат рутина, престануваат да бидат игра и веќе не носат острина и свежина во чувствата. Паровите треба да паметат дека еротска игра е слична на сон – таинствен и најдлабок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit