Евросонг: Погледнете ги спотовите на петте најголеми фаворити за победа!

7 март, 20130
444

Според проценката на кладилниците и музичките експерти најголеми шанси за триумф на Евровизија имаат Емели де Форест од Данска и норвежанката Маргарет Бергер како и претставничките на Русија, Украина и Германија.

Emeli de Forest  – “Only Teardrops”  Данска

Margaret Berger  – “I Feed You My Love” Норвешка

 Dina Garipova – “What If” Русија

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KXIKEq26D64

Zlata Ognevič – “Gravity” Украина

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WqzawOffrQw

“Cascada” – “Glorious” Германија

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber