Фантастично “тјуниран“ Range Rover Sport

11 декември, 20130
23

Германската компанија за тјунирање на возила “Startech“ ја открија програмата за тјунирање на новиот Range Rover Sport 2014. Startech го избраа 3.0 литарскиот SDV6 дизелски мотор кој нуди 292 коњски сили како стартна точка на проектот. Гаражата за тјунинг успеа да извлече уште дополнителни 31 коњска сила за вкупно 323 коњски сили, кој од 0-100 км развива за 6.9 секунди и максимална брзона од 230 км на час, што е доста импресивно за толку големо возило односно SUV.

Имресивно е и тоа што предниот дел е многу аеродинамичен изработен од гранит, што не значи дека не може да влезе во сериско производство. Голема измена има и на самото возило кога станува збор за надворешноста. Екстериерот вклучува нов преден спојлер со интегрирани LED светла, странични прагови како и измени на хаубата, а најинтересното нешто е позадинските F1 стилизирани LED штопови – ектра препознатливи во сообраќајот.

Startech unveils tuned Range Rover Sport

Startech unveils tuned Range Rover Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit