Филип е првороденото дете во Скопје во 2013 година

1 јануари, 20130
Prvo-dete

Јасмина Смилевска е мајка на 8 деца. Најмалото синче го роди синоќа, како прво бебе во 2013 година.

Таа е родена во 1971 година. Претходно има родено пет машки и две женски деца.

Се породила по природен пат на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје, една минута по полноќ.

Бебето е тешко 4 килограми и 300 грама и долго 54 сантиметри. Тоа и мајката се чувствуваат добро.Бебенцето ќе се вика Филип.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber