Флексисексуалност : Нова сексуална ориентација

27 ноември, 20130
13

Изразот флексисексуалност опишува лица кои немаат одредена сексуална ориентација, ни пак дозволуваат нешто да ги ограничува. Тоа се лица со хетеросексуална определба кои сакаат да флертуваат со бисексуални лица. Тоа е тренд пред се помеѓу 30 и 40 годишните жени кои својата наклоност ја покажуваат и кон претставниците на истиот пол.

Флексисексуалки постојат и меѓу помладата популација. Пример за тоа е Линдзи Лохан која својата лезбејска авантура со Саманта Ронсон најпрво ја негираше, а потоа пофторно се префрли на мажи.

Новопечената мајка која неодамна се омажи по трет пат, Дру Баримур признала дека неколку пати се препуштила на страстта со жени.

Како што се наближуваат кон 40-та година жените стануваат се поотворени и подготвени за нови искуства. Кога ќе им се пружи шанса, си велат “зошто да не“, особено ако имале или имаат долга врска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit