Форд Мустанг 2015

11 ноември, 20130
3

Кога станува збор за спортски возила кои во иднина треба да се појават, не можеме да го заборавиме добро познатиот Форд Мустанг 2015. Се предвидува во Америка моделот да има 2.3 литарски Ecoboost мотор. Овој мотор е доста моќен и ќе ја има најновата технологија. Ecoboost моторот ќе може да произведе околу 330 коњски сили. Самото возило е симбол на 50 годишната експертиза на Форд кога станува збор за автомобили.

httpv://www.youtube.com/watch?v=5gwiUhfTbno

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit