Фотка која ги освои сите обожаватели: Ова е малиот Милан!

5 февруари, 20130
pike

Фотографијата на гордиот татко на Фејзбук воодушеви многу обожаватели.

Жерар Пике во рацете го држи малиот син Милан и го бакнува во образ – тоа е фотографијата која го разнежни светот.

pike

“Запознајте гo нашиoт Милан”, стои под сликата.

Колумбиската пејачка Шакира и фудбалерот на Барселона станаа родители на 22 јануари, кога Милан дојде на свет. Новопечените родители, наместо да примат подароци за Милан, одлучиле да им помогнат на децата кои живеат во тешки услови.

Пике и Шакира во соработка со УНИЦЕФ помогна на многу деца, кои ќе добијат пакети со храна, вакцини …

pike1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber