Фотка на денот: Берлускони заспал на церемонијата посветена на жртвите на холокаустот

28 јануари, 20130
berluskoni

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони предизвика бројни критикипредизвика бројни критики поради своите изјави дека Мусолини имал добри потези. Берлускони на церемонијата во знак на одбележување на Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот во Милано, одвои малку време и да “заспие”.

Фашистичкиот лидер Бенито Мусолини, кој се наоѓаше на чело на Италија од 1922 до 1943 година направи многу добри работи, со исклучок на “расни закони” во духот на анти-семитите, изјави поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, кој предизвика негативна реакција.
Паријата на Берлускони се кандидираше за предвремени избори кои во Италија ќе бидат одржани во февруари.

А, колку бил погоден од критиките, покажува следната фотографија:

img

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber