Главен дезен за сезона лето 2013-та се ригите

27 февруари, 20130
99

Духот на родното место на Доменико Долче, прекрасната Сицилија, последните неколку сезони е неицрпна инспирација на италијанското дизјанерско дуо. Сонцето, морето и љубовта била главни мотиви за летната Dolce&Gabbana колекција која е  преполна со бои.

“Поздрав од Сицилија. Море. Сонце. Љубов.”, е краткиот опис на поканите за ревијата, кои Dolce&Gabbana ги испратиле на модните уредници во светот, а со својата летна колекција невистина не не  разочараа.

Силуетите кои се составени од тесни свилени здолништа и широки туники исто така повикуваат на минатите времиња, а посебно внимание привлекле ригите кои на прв поглед изгледаат како со рака нацртани, во црвени, сини и бели нијанси.

Ljeto u znaku prugica, zanimljivih printova i šarenih marama

Foto: dolcegabbana.com

Foto: dolcegabbana.com

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit