Го срушив Садам, но сега горко се покаив!

11 март, 20130
1

Сликата на Кадим ал Џабурија пред десет години го обиколи светот, но тој денес горко се кае за својот чин од минатото! Видеото на кое ја урива статуата на Садам Хусеин која беше симбол на Багдад му го донесе прекарот „човекот со чекан“. Денес не се гордее со она што го направил и признава дека цели пет години сонувал како го урива хусеиновиот споменик.

Сакав да се одмаздам на лидерот за сите години поминати во затвор. Но за се што направив зажалив после две години американска окупација. Сега имаме стотина диктатори, а тогаш го имавме само Садам. Сега е лут на себе си и тврди дека Ирак е уништен од страна на домашните политичари и надворешното влијание.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FqvC9Po9-8s

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber