Gucci есенска колекција 2013

23 јануари, 20130
gucci2

Креативната директорка на модната куќа Гучи Фрида Џани, ја промовираше колекцијата есен 2013 година.

Инспирацијата ја пронашла во педесеттите години на 20век и од оваа женственост направила интересни колористички решенија: маслинесто зелена комбинирана со интензивна тиркизна боја и леопард акценти.

Гламурозното ретро расположение со пелерина од нерц со леопард кој Џани го усогласила си џемпер со кружно деколте и фланел здолниште  со набори на колковите. “Пред вас се наоѓа модерна femme fatale која ужива во сопственото мрачно расположение”, објаснила Фрида. “Вооружана со уникатен естетски вкус и суптилна сенсуалност на дива”, додава на крајот.

GUCCI PRE-FALL 2013

GUCCI PRE-FALL 2013

GUCCI PRE-FALL 2013

GUCCI PRE-FALL 2013

GUCCI PRE-FALL 2013

GUCCI PRE-FALL 2013

gucci-pre-fall-2013

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber