Подготвен за акција: Мекларен 12в GT3 (2013)

23 јануари, 20130
mclaren-12c-gt3-628

Мекларен го подобри својот 12C GT3 модел за 2013 година.

Унапредени се возењето, безбедноста и ефикасноста на овој автомобил, преку поедноставување на механиката.

Освежениот аеродинамичен  пакет ЕКУ, електричниот систем и унапредени браници исто така се дел од измените. На клинетите ќе им се допадне и подобреното ладење – новата 12C GT3 моќ сега ќе издржи високи температури за подолг временски период, а аеродинамичното подобрување ќе го намали триењето на гумите на траката за време на трката.

Овој автомобил ќе биде достапен на GT тимови и на приватни колекционери ширум светот, а цената ќе изнесува околу 385.000 евра.

McLaren MP4-12C GT3 - 6

McLaren MP4-12C GT3 - 7

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit