Honda S660 концепт

6 ноември, 20130
9

Во 1991 Хонда лансираше радикално средно возило со 660 кубика наречено Beat. Беше наменето исклучиво за Јапонскиот пазар.

22 години подоцна, Хонда се враќа на тоа мало,средно возило, кое изгледа оштро, концепт S660 кое ќе дебитира на мотор шоуто во Токио на крајот на ноември. Но овој пат, Јапонскиот производител ќе оди на глобално ниво. Кога Хонда славеше 50 годишнина во 1999 ја донесе култната со Ѕ префикс познатата Ѕ200, која дефинитивно замина од производство во 2009. Се очекува овој концепт на Хонда Ѕ660 да дојде во производство во 2015. Единственото нешто што не се гледа на сликите е целосниот покрив кој се повлекува. Се очекува да биде 3 цилиндричен турбо бензински мотор со 660 кубика со 64 коњски сили и би требало да биде мини спортско возило со 7 степеничен CVT менувач.

httpv://www.youtube.com/watch?v=fXGL2r-KzW8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit