Има и мртви: Страшна тепачка помеѓу навивачите во Бразил! (видео)

9 декември, 20130
1

Масовна тепачка, отсуство на полициски сили кои ги замениле приватно обезбедување, воени хелихоптери кои на крај ја смириле ситуацијата, заедно со специјалци, а според првичните информации кои стигнуваат од Јужна Америка, тројцата виновници за инцидентот настанат кога Атлетико отворил пат за испаѓање на Васко од Прва лига, се наоѓаат во мошне тешка состојба, а еден во меѓувреме подлегнал на тешките повреди.

Актерите во натпреварот биле згорзени од настаните, а директорот на Васко, Антонио Пералта ја соопштил шокантната вест.

“Ова не е циркус, фудбалот е забава, спортски настан кој носи радост, а не смрт. Нашиот навивач е во кома, од другата страна еден е мртов, за нас во Васко, сето ова е неприфатливо“, изјавил тој.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cD345PhmGAY

httpv://www.youtube.com/watch?v=4AIA45o5sW8

httpv://www.youtube.com/watch?v=Yz41k-7YW3s

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit