Урнебесно: Најголемите музички хитови посветени на Ѓоковиќ! (видео)

9 декември, 20130
2

Новак Ѓоковиќ е светски феномен, а колку е популарен во Србија зборува и фактот дека во негова чест се снимени повеќе од десет песни. Па така, Ѓоковиќ, ако сака, може слободно да издаде еден добар албум со најголемите хитови посветени на него.

Многу фанови на српскиот тенисер во негова чест направиле оргинални песни, за кои сами напишале текст, музика и аранжман. Ви ги претставуваме десетте најинтересни нумери посветени на тенискиот ас.

Уживајте и добро насмејте се…

httpv://www.youtube.com/watch?v=TxmWDfJ0zHE

httpv://www.youtube.com/watch?v=smwjLgvf9lg

httpv://www.youtube.com/watch?v=B2TdH5-NjRM

httpv://www.youtube.com/watch?v=yOckdMifstQ

httpv://www.youtube.com/watch?v=FjPzYdzcl3M

httpv://www.youtube.com/watch?v=_F-Lgu_18NY

httpv://www.youtube.com/watch?v=wto7PWLQcGQ

httpv://www.youtube.com/watch?v=_SoxhMH7Lxg

httpv://www.youtube.com/watch?v=AdzglAzlIes

httpv://www.youtube.com/watch?v=0jK2VD_2Nfw

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit