Избелете ги забите со кора од банана

9 јануари, 20130
beli zabi

Бели заби е жалба на секоја жена, а за да добиете или да ја задржите неодоливата насмевка би требало да избегнувате кафе и цигари, но и редовно да ги четкате забите. Но постои уште едно природно, бесплатно и ефикасно средство кое се крие во вашата кујна, а кое е најдобар пријател

Обидете се да ги избелите забите со кора од банана. Со внатрешниот дел масирајте ги забите и непцата. Многу брзо ќе забележите дека вашите заби блескаат. Калиум, калциум, магнезиум и витамин Д кои се наоѓаат во кората од бананата се одлични за забите, а помагаат и во нивно белеење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit