Изложба која мора да се види: Тито на 150 000 фотографии

28 ноември, 20130
14

Фотографиите од архивата на Историскиот музеј на Југославија повеќето непознати за јавноста од денес ќе бидат достапни на сајтот www.foto.mij.rs. Така 150 000 фотографии на кои се прикажани детали од животот на Тито сега ќе може да ги погледне секој заинтересиран.

Фотографиите потекнуваат од 1947 до 1980 година, на 1083 локации во 93 држави. Проектот за дигитализација траел две години.

Foto: Muzej istorije Jugoslavije

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit