Ја купиле својата заедничка куќа – од 11 милиони долари

8 јануари, 20130
kim and kanie

Според пишувањето на американските медиуми, Ким Кардапијан и Кание Вест го купиле својот прв заеднички имот.

11 милиони долари вредниот семеен дом на Бел Ер, ќе стане нивниот нов дом во кој ќе расте нивното прво дете. Двојката се вселиле во областа во која живеат многу познати славни личности од холивудската А листа, како Џенифер Анистон.

Со оглед дека Кание е познат по  неговата љубов кон внатрешниот дизајн, сигурно е дека својот нов дом ќе го направи посебен во секој поглед. Особено кога ќе го уредува со саканата жена и нероденото дете.

Извори блискина двојката тврдат дека куќата ќе биде уредена во стилот на италијанските вили со неизбежна теретана, кино, салон за убавина, сала за куглање, затворен и отворен базен…

Реалити ѕвездата и познатиот рапер своето првородено дете го очекуваат во јуни оваа година.

Kim Kardashian and Kanye West developing an $11 million mansion they bought in Bel Air

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber