Језиво: Две години го чувал трупот на девојката во замрзнувач, притоа два пати го селел

8 февруари, 20130
zamrznuvac

Данската полиција го нашла трупот на Мет Бонелук Херхолд (38) во замрзнувачот во еден стан во градот Данемаре на островот Лоланд, пренесуваат медиумите.

Нејзиниот поранешен љубовник признал дека тој ја ставил телото во замрзнувач, но дека таа починала од природна смрт. Тој сепак бил задржан во полиција поради сомнение дека ја убил девојката, како и поради недолично постапување со лешот.

Телото било во замрзнувачот од декември 2010 година, кога Мет последен пат била видена жива, а замрзнувачот со нејзиното тело два пати бил преместуван при селење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber