Како да се шминкаме за лицето да изгледа послабо?

8 март, 20130

Шминката прави чуда и во тоа сме се увериле многу пати до сега! Огромна трансформација се постигнува со помош на мејкап доколку знаеме правилно да го користиме. Денес ќе ви покажеме како да се нашминкате за вашето лице да изгледа послабо.

Погледнете го видеото:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber