Како професионално да ги оформите шишките на страна во домашни услови?

9 декември, 20130
21

Многу често кога ќе отидете на фризер за да ја средите фризурата, шишките таму изгледаат феноменално исфенирани, но после првото миење, фризурата не изгледа толку добро.

Тоа се случува најчесто кога ќе ишишате шишки и потоа се чудите како да ги обликувате. Ви нудиме еден мошне едноставен начин, кој сепак ќе го смени изгледот на фризурата и таа повторно ќе биде убава и средена. За тоа ви треба само една голема четка и фен. Погледнете го видеото за да дознаете како тоа професионално се прави и не заборавајте дека треба да почекате извесно време пред да ја тргнете четката, за да се олади косата и да се задржи во посакуваната форма.

httpv://www.youtube.com/watch?v=czqhF4nwylE

Еве уште едно одлично видео на истата тема: Пет различни начини за оформување на шишките:

httpv://www.youtube.com/watch?v=OmrpT-Lk5LU

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit