Маникир тенденции за есен/зима 2013 – 2014

9 декември, 20130
22

Ви ги претставуваме основните маникир тенденции за оваа сезона, кои ќе ве инспирираат и ќе ви помогнат да го изразите сопствениот стил и преку ноктите. Но во крајна сметка, добро средените и негувани нокти и раце зборуваат не помалку за стилот на жената од нејзиното лице.

Убавиот маникир не само што го надополнува вашиот модерен надворешен изглед, но ви помага да изгледате помлада и во чекор со актуелните тенденции. Во тон со облеката за оваа сезона и тенденциите во областа на шминката и аксесоарите, во мода се фантастични бои, принтови и текстури.

Тенденција 1: Минимализам и природни “голи“ нокти

Тенденција 2: Црвено и црно

Тенденција 3: Металик

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit