Ким ја користи својата крв за подмладување!

11 март, 20130
8

Ким Кардашијан решила да го „испегла“ своето лице со помош на третманот наречен „вампирски филер“ каде вашата сопствена крв се инјектира во лицето.

„Сакам да пробам се што ќе ме направи да изгледам помлада и да бидам убава“, изјавила Ким.

Ким фотографиите ги објавила на Твитер, а целиот третман е и снимен. Нејзиниот најдобар пријател Џонатан речиси се онесвестил додека ја гледал процедурата. Ким изјавила дека се чувствува добро иако се забележува дека третманот и не е многу пријатен.

Третманот трае 18 месеци, а се започнува со вадење крв од каде потоа се изолира плазма која се инектира во кожата.

Kim Kardasijan,

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber