Кладбата излезе од контрола: Млад пијан човек висел 90 минути од мост на прометна улица!

13 февруари, 20130
glupost

Пијани момци се опкладиле еден од нив да виси на жица од мостот. Сакале да се пошегуваат неколку минути, но нивната кација речиси се претворила во трагедија.

Поточно, 29-годишниот Ли Басет, по неколку испиени пијалоци, се качил на мостот и одлучил да се пошегува со возачите преправајќи се дека е жртва на бесење. Меѓутоа, вишокот на алкохол во крвта во комбинација со исклучително глупавата идеја, резултирало со апсолутна катастрофа.

Lee Bassett had to be rescued from a footbridge where he dangled for an hour and a half, stopping traffic

Ли го замолил својот пријател да го спушти и по некое време повторно да го подигне, но пријателот немал доволно сила и момчето останало заробено се додека не го спасиле. Самиот пад од висина од два метри можеше да биде опасен за пијаното момче, а густиот сообраќај морал да биде запрен за да го спасат.

Судијата го казнил за загрозување на безбедноста на возачите.

“Г-дин Басет не е Спајдермен. Резултатот на неговиот опасен чин беше затворање на сите патишта во околината. Господин Басет се извини за својата постапка. Бил исклучително глупав, непромислен и опасен чин кој ги загрозил возачите и пешаците и граѓаните и чинел 4.875 фунти”.

Bassett, 29, clambered over the edge of the bridge above passing cars 'after a few jars' for 'a bit of a dare'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit