Оваа “плавуша” е поинтелигентнa од Ајнштајн!

13 февруари, 20130
lauren

Тинејџерката која ужива во разубавување, солариум, фризерски салони, шопинзи и забави, сите ги остави без здив. Тестот за интелегенција на Менса покажал IQ 161, а Ајнштајн имал IQ160!

Лорен Марб (16) ги изненадила своите наставници откако го направила познатиот тест за интелигенција на Менса. Се испоставило дека оваа русокоса девојка е поинтелегентна од Ајнштајн.
Нејзиниот IQ коефициент е 161.

Bright spark: Lauren Marbe, 16, has an IQ of 161 which is smarter than Albert Einstein, Bill Gates, and Stephen Hawking - but still loves trash TV like TOWIE

Лорен сака да се разубавува, забавува…Но, се покажало дека русата убавица сепак може повеќе од тоа.

-Моите наставници ме почитуваа поради добрите оцени на училиште, но сепак ме сметаа за малку “глупава плавуша”, се шегува Лорен.

Passion: The 16-year-old hopes that she can use her brain to build a successful future but admits she was pleasantly surprised to have such a high IQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit