Кога оваа девојка плаче, наместо солзи, капе крв! (видео)

12 декември, 20130
12

Делфина Кадењео (19), тинејџерка од Доминикана боледува од Хематидрозис, ретка болест која се манифестира со капки крв наместо солзи.

“Луѓето се плашеа од мене, мислеа дека сум заразна. Децата ми се смееа. Морав да го напуштам училиштето бидејќи децата ме исмеваа“ – раскажува девојката, која поради оваа болест се обидела и да се самоубие.

“Но оваа болест ми помогна да ја откријам љубовта на мојот живот. Мојот вереник ја слушнал мојата приказна и дојде да ме посети во болница. Тогаш ми рече дека сум преубава. Бев пресреќна“ – раскажува девојката која во моментов се подготвува за свадба.

httpv://www.youtube.com/watch?v=qRKuoZxCWZg

httpv://www.youtube.com/watch?v=dbyYr_YlBJU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit