Кризата е виновна за се’: Мора да плаќа алиментација, бидејќи донирал сперма!

4 јануари, 20130
sperma

Вилијам Марот од Канзас непријатно се изненадил кога државата почнала да бара од него да плаќа алиментација, бидејќипред три години донирал сперма на лезбејска двојка.

Вилијам за време на донирање на спермата на овие жени потпишал и потврда со која се гарантира дека правно нема да се смета за татко на новороденчето.

Меѓутоа, државата Канзас од минатата година од него бара финансиска поддршка, бидејќи мајќите на тригодишното девојче западнале во криза.

Ова барање се темели на законот, бидејќи се смета дека донаторите на сперма мораат овој чин да го направат преку лиценциран доктор.

Вилијам тоа не го направил, бидејќи со споменатите дами се нашол преку оглас и прифатил тоа да го направи без никаков надомест, иако тие му нуделе пари.

Кога се појавил на рочиштето за споменатиот случај, Вилијам изјавил дека ниту едно добро дело не може да помине неказнето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit