Лејди Гага ја откажа турнејата: Итно мора да оди на операција!

14 февруари, 20130
lady gaga

По дополнителните лекарски прегледи утврдено е дека Лејди Гага има сериозна повреда на колкот и мора итно да се оперира. Поради тоа ќе мора строго да мирува…

Неодамна одложи четири концерти во склоп на турнејата ‘Born This Way Ball’, но сега објавила шокантна вест: Лејди Гага (26) ја откажа, всушност, целата турнеја. Вкупно 25 концерти кои требаше да ги одржи низ САД.

Тешкото воспаление наречено синовитис ја “врза” пејачката за креветот и таа не може да се движи.

-По дополнителни лекарски прегледи утврдено е дека Лејди Гага има сериозна повреда на колкот и мора итно да се оперира. Поради тоа ќе мора строго да мирува, и турнејата мора да се откаже – стои на официјалната веб страна на Гага.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit