Љубов или глупост: На лицето го истетовирала името на својот дечко, ден откако се запознале!

5 февруари, 20130
tattoo

Госпдарот на тетоважите Руслан Тумамианс се занимава со тетовирање на своето и другите тела, но кога ја запознал девојката Лесиа, веројатно не очекувал дека ќе направи нешто што го нема направено претходно.

Поточно, Руслан и Лесиа се запознале на интернет, брзо за заљубиле, а откако прв пат се сретнале во Москва, одлучиле да се венчаат за помалку од 24 часа по запознавањето.

“Ова е симбол на нашата вечна посветеност. Сакам да го тетовира секој дел од моето тело”, изјавила Лесиа која се согласила Руслан да го истетовира своето име преку нејзиното лице.

Двојката ги споила љубовта кон тетоважите, а поранешната студентка по уметност Лесиа, од претходно веќе има тетоважа над веѓите “All For Love”.

“Нивниот план е заеднички живот, а тој ќе и помогне да го истетовира целото тело што отсекогаш сакала. Се разбира, сакаат и семејство”, изјавил нивниот пријател и додал:”Занм дека постојат и оние кои сметаат дека згрешила и избрзала со одлуката на овој чекор, поради кој ќе зажали. Но понекогаш се најдобри одлуки оние кои ќе ги донесете со срцето, отколку оние за кои премногу размислувате”.

Disfigured: The girl - identified only as Lesya allowed her new boyfriend Rouslan Toumaniantz to tattoo his name on her face just 24 hours after they met

Fresh-faced: The 18-year-old is seen here before having the giant inking in Gothic script

Lesya with Toumaniantz : The pair met online and now say they plan to get married

Painful procedure: The tattoo covers much of Lesya's face

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit